Tablica ogłoszeńDodając wpis podaj nazwisko (lub nazwiska) i miejsce (miejsca), które Cię interesują.
Ilość wpisów w bazie: 10474 (6432 użytkowników)   pokazywanych na stronie: 10

   szukanie dokładne   bez opisów   tylko własne wpisy   
Dodaj nowy wpis (musisz być zalogowany)

Wpisał sięTreść wpisu:
 ricahn Data: 30.10.2014

Nazwisko(a): Witkowski-Wojcin
Miejsce(a):

Witam!

Nazywam się Richard Ahnefeldt i mam 44 lat i mieszkam w Halmstad, w południowej Szwecji. Ojciec mojego dziadka Jan WITKOWSKI urodził się 19 sierpnia 1879 roku w Wójcin (Bolesławiec nad zawodowcami).

Według szwedzkich rejestrów kościelnych, doszedł do Malmö w Szwecji przez Niemcy, niestety, nie mam informacji na temat roku i niestety zginął w wypadku samochodowym w 1931 roku.

Ożenił się ze Szwedka (Anna-Sophia Ahnfeldt) i ich pierwsze dziecko urodziło się w 1908 (Nathalia). Mieli sześcioro dzieci, jeden z nich jest mój dziadek (Leopold 1917-2014)).

Według szwedzkich rejestrów kościelnych był "wyznania Polski rzymskokatolickiego." Nazwy miejscowości jest Bolesławiec i Makowszcyzna obecne w każdym dokumencie.

Mam nazwę brata jego: Tomasz który urodził się w 1875 roku, a rodzice Jakub Witkowski Rodrik (rocznik 1839), a matka Ludwika (Louise) Woźniakowska (rocznik 1840).

Moje pytanie do państwa jest:

Czy została jakaś rodzina w Wojcinie?

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby można nawiązać kontakt w tej sprawie. Ja i moja rodzina planujemy podróż do Wójcina z okolicy tego celu.

Pozdrawiam

Richard A

Ps. Mam polski tłumacz względu na to. Ds
ricahn Profilesemailkomentarz
 Tośka2412 Data: 30.10.2014

Nazwisko(a): Wilmowski
Miejsce(a): Gronowo, Toruń, Gniew

Poszukuję informacji o Teodorze Wilmowski,. syn Antona I Anny zd.śliwa. Zamieszkałych w Gronowie koło Torunia.
Tośka2412 Profilesemailkomentarz
 Tośka2412 Data: 30.10.2014

Nazwisko(a): Kozakiewicz
Miejsce(a): Gruczno

Poszukuję rodziny Kozakiewicz z Gruczna, mieli duże gospodarstwo rolne, cześć rodziny przeniosła się do Chełmna.
Tośka2412 Profilesemailkomentarz
 mariajolanta Data: 27.10.2014

Nazwisko(a): Siewierski (Siwierski), Przewoźny, Dubielak
Miejsce(a):

Szukam osób o tych nazwiskach, których korzenie wywodzą się
z rejonu Żychlina
mariajolanta Profilesemailkomentarz
 madzik558 Data: 23.10.2014

Nazwisko(a): Małecki
Miejsce(a): chełmno chełmża grubno

Poszukuję Grzegorza Małeckiego urodzonego 13.07.1957r. w miejscowości Chełmża Chełmno-Grubno powiat Chełmno syna Mieczysława i Heleny Małeckich .
madzik558 Profilesemailkomentarz
 gureczek Data: 20.10.2014

Nazwisko(a): Krynicki, Binder, Lisowska
Miejsce(a): Warszawa

poszukuję informacji dotyczących moich dziadków: Czesława Eugeniusza Krynickiego (ur.20.06.1910 w Warszawie, zm. 11.04.1972 w Nowej Soli), Rozalii z domu Lisowska, (ur.w Rzepinie 21.08.1917r., córka Wincentego Lisowskiego i Marianny z domu Dudek). Dziadek Czesław Krynicki pochodził z Warszawy z rodziny stolarzy (ponoć w Warszawie miał pierwszą żonę która wraz z dziećmi zaczadziła się w mieszkaniu ? ale to tylko ustne przekazy, nie znam imion dzieci ani jej), Czesław Krynicki ponoć jeździł w czasie okupacji pociągami i śpiewał zakazane piosenki (tak zarabiała na życie), prawdopodobnie brał udział w Powstaniu Warszawskim w Którym był ranny w głowę (usunięta część kości czaszki) oraz kulał na lewą nogę. Babcia moja, Rozalia Krynicka była jego drugą żoną (po jej opuszczeniu w Nowej Soli założył kolejną rodzinę). Bracia Czesława Krynickiego: Kazimierz Krynicki ur.1902 w Warszawie oraz Brunon Krynicki ur.1904 w Warszawie (W roku 1924 ożeniony z Julią Cybulską z domu Gac / Goc). Rodzicami Czesława Krynickiego byli: Edward Krynicki i Julia Krynicka z domu Binder (małżeństwo zawarli w Warszawie NNMP w 1896 roku) mieszkali przy ul. Grzybowskiej 1049. Poszukuję czegokolwiek na ich temat, mam tylko tyle co napisałem, utnąłem w dalszych poszukiwaniach.
gureczek Profilesemailkomentarz
 aga707 Data: 19.10.2014

Nazwisko(a): Jędrzejczak
Miejsce(a): Kobylnica Wierzenica

Witam

Szukam rodziny Jana Jędrzejczaka z Kobylnicy , syn Jana Hieronim urodzony w 1928r. Prawdopodobnie bracia Jana to : Andrzej i Stanisław ,a rodzice Jana to Jakub i Jadwiga. Syn Jana Hieronim został sierotą jako małe dziecko wiec nie mamy pojęcia kiedy zmarł ojciec , żona Jana Władysława z domu Socha zmarła przy porodzie pochowana w Tulcach. Jan Jędrzejczak pochowany w Wierzenicy ( nie wiemy w którym roku).Hieronim przekonany był przez całe życie , że nie ma rodziny, tak mu tłumaczyli rodzice przybrani z domu Socha. O tym , że Jan Jędrzejczak miał rodzinę dowiedzieliśmy się z Zeszytów Swarzędzkich z 2008 r. gdzie historię rodziny częściowo spisała Halina Patalas ( Jędrzejczak ). Staramy się ustalić jak to się stało i dlaczego Hieronimowi nie dane było poznać swojej rodziny .

Aga
aga707 Profilesemailzobacz komentarze (1)
 nepirk Data: 18.10.2014

Nazwisko(a): Napiórkowski / Sasin
Miejsce(a): na wschód od Warszawy

Poszukuję osób o nazwisku:
1) NAPIÓRKOWSKI - od Jakuba który w 1819 Łysobykach k. Tłuszcza poslubił Mariannę Kaniankę / Koniecka / Kunicką a potem przeniósł się w okolice Nadmy i Kobyłki,
2) SASIN - z okolic Klembowa i Postolisk, potem Radzymina, Marek i Ząbek - zwłaszcza potomków Benedykta i Marianny Kubuj z miejscowości Jaźwie.
3) BORKOWSKI - dzis to Warszawa,
4) TARASIEWICZ - dzis to Warszawa,
5) BUĆWIŃSKI / BUCZWIŃSKI - Warszawa i okolice, choc podobno przybyli w XVIII w z krakowskiego;
6) SZEWCZAK / SZEWCZYK - na wschód od Warszawy.
nepirk Profilesemailkomentarz
 agnieszka_ziemer Data: 17.10.2014

Nazwisko(a): Mylek vel Milek, Heydebreck vel Heidebreck, Dolny, Wieliński, Burnicki, Pawlak
Miejsce(a): Brusy, Lubnia, Konarzyny, Gostkowo( powiat bytowski), Płochocin, Jeżewo

Jeśli miałby ktoś dane na temat tych nazwisk proszę o wiadomość. Moja cała rodzina pochodzi głownie z terenów Konarzyny, Brusy i okolice.

Nazwiska występujące w moim drzewie :
Babiński, Borowski, Burnicki, Cupa, Dolny, Frymark, Fyszk- Borzyszkowska, Ginter, Górski, Grabowski, Hellwig, Heydebreck, Jażdżejewski, Jeżewski, Klaman, Klemp, Lemańczyk, Lew- Kiedrowski, Milek, Mylek, Myzyk, Orłowska, Ostrowski, Pawlak, Porożyński, Szypryth, Tatka, Theus, von Zmuda Trzebiatowski, Wieliński, Wirkus, Wróbel, Ziemer
agnieszka_ziemer Profilesemailkomentarz
 tomus24-1981 Data: 14.10.2014

Nazwisko(a): kolno-Ruchała-Roginska-Sereyko-Kulągowska
Miejsce(a): Kolno

Witam
Poszukuje informacji do swojego drzewa genealogicznego
Osoby mające w swoich zbiorach takie nazwiska jak Ruchała, Sereyko, Serejko, Roginski, Roginska, Kulągowska Proszę o kontakt e mailowy
tomus24-1981 Profilesemailkomentarz

  [1]   następna strona >