Tablica ogłoszeńDodając wpis podaj nazwisko (lub nazwiska) i miejsce (miejsca), które Cię interesują.
Ilość wpisów w bazie: 10469 (6430 użytkowników)   pokazywanych na stronie: 10

   szukanie dokładne   bez opisów   tylko własne wpisy   
Dodaj nowy wpis (musisz być zalogowany)

Wpisał sięTreść wpisu:
 gureczek Data: 20.10.2014

Nazwisko(a): Krynicki, Binder, Lisowska
Miejsce(a): Warszawa

poszukuję informacji dotyczących moich dziadków: Czesława Eugeniusza Krynickiego (ur.20.06.1910 w Warszawie, zm. 11.04.1972 w Nowej Soli), Rozalii z domu Lisowska, (ur.w Rzepinie 21.08.1917r., córka Wincentego Lisowskiego i Marianny z domu Dudek). Dziadek Czesław Krynicki pochodził z Warszawy z rodziny stolarzy (ponoć w Warszawie miał pierwszą żonę która wraz z dziećmi zaczadziła się w mieszkaniu ? ale to tylko ustne przekazy, nie znam imion dzieci ani jej), Czesław Krynicki ponoć jeździł w czasie okupacji pociągami i śpiewał zakazane piosenki (tak zarabiała na życie), prawdopodobnie brał udział w Powstaniu Warszawskim w Którym był ranny w głowę (usunięta część kości czaszki) oraz kulał na lewą nogę. Babcia moja, Rozalia Krynicka była jego drugą żoną (po jej opuszczeniu w Nowej Soli założył kolejną rodzinę). Bracia Czesława Krynickiego: Kazimierz Krynicki ur.1902 w Warszawie oraz Brunon Krynicki ur.1904 w Warszawie (W roku 1924 ożeniony z Julią Cybulską z domu Gac / Goc). Rodzicami Czesława Krynickiego byli: Edward Krynicki i Julia Krynicka z domu Binder (małżeństwo zawarli w Warszawie NNMP w 1896 roku) mieszkali przy ul. Grzybowskiej 1049. Poszukuję czegokolwiek na ich temat, mam tylko tyle co napisałem, utnąłem w dalszych poszukiwaniach.
gureczek Profilesemailkomentarz
 aga707 Data: 19.10.2014

Nazwisko(a): Jędrzejczak
Miejsce(a): Kobylnica Wierzenica

Witam

Szukam rodziny Jana Jędrzejczaka z Kobylnicy , syn Jana Hieronim urodzony w 1928r. Prawdopodobnie bracia Jana to : Andrzej i Stanisław ,a rodzice Jana to Jakub i Jadwiga. Syn Jana Hieronim został sierotą jako małe dziecko wiec nie mamy pojęcia kiedy zmarł ojciec , żona Jana Władysława z domu Socha zmarła przy porodzie pochowana w Tulcach. Jan Jędrzejczak pochowany w Wierzenicy ( nie wiemy w którym roku).Hieronim przekonany był przez całe życie , że nie ma rodziny, tak mu tłumaczyli rodzice przybrani z domu Socha. O tym , że Jan Jędrzejczak miał rodzinę dowiedzieliśmy się z Zeszytów Swarzędzkich z 2008 r. gdzie historię rodziny częściowo spisała Halina Patalas ( Jędrzejczak ). Staramy się ustalić jak to się stało i dlaczego Hieronimowi nie dane było poznać swojej rodziny .

Aga
aga707 Profilesemailzobacz komentarze (1)
 nepirk Data: 18.10.2014

Nazwisko(a): Napiórkowski / Sasin
Miejsce(a): na wschód od Warszawy

Poszukuję osób o nazwisku:
1) NAPIÓRKOWSKI - od Jakuba który w 1819 Łysobykach k. Tłuszcza poslubił Mariannę Kaniankę / Koniecka / Kunicką a potem przeniósł się w okolice Nadmy i Kobyłki,
2) SASIN - z okolic Klembowa i Postolisk, potem Radzymina, Marek i Ząbek - zwłaszcza potomków Benedykta i Marianny Kubuj z miejscowości Jaźwie.
3) BORKOWSKI - dzis to Warszawa,
4) TARASIEWICZ - dzis to Warszawa,
5) BUĆWIŃSKI / BUCZWIŃSKI - Warszawa i okolice, choc podobno przybyli w XVIII w z krakowskiego;
6) SZEWCZAK / SZEWCZYK - na wschód od Warszawy.
nepirk Profilesemailkomentarz
 agnieszka_ziemer Data: 17.10.2014

Nazwisko(a): Mylek vel Milek, Heydebreck vel Heidebreck, Dolny, Wieliński, Burnicki, Pawlak
Miejsce(a): Brusy, Lubnia, Konarzyny, Gostkowo( powiat bytowski), Płochocin, Jeżewo

Jeśli miałby ktoś dane na temat tych nazwisk proszę o wiadomość. Moja cała rodzina pochodzi głownie z terenów Konarzyny, Brusy i okolice.

Nazwiska występujące w moim drzewie :
Babiński, Borowski, Burnicki, Cupa, Dolny, Frymark, Fyszk- Borzyszkowska, Ginter, Górski, Grabowski, Hellwig, Heydebreck, Jażdżejewski, Jeżewski, Klaman, Klemp, Lemańczyk, Lew- Kiedrowski, Milek, Mylek, Myzyk, Orłowska, Ostrowski, Pawlak, Porożyński, Szypryth, Tatka, Theus, von Zmuda Trzebiatowski, Wieliński, Wirkus, Wróbel, Ziemer
agnieszka_ziemer Profilesemailkomentarz
 tomus24-1981 Data: 14.10.2014

Nazwisko(a): kolno-Ruchała-Roginska-Sereyko-Kulągowska
Miejsce(a): Kolno

Witam
Poszukuje informacji do swojego drzewa genealogicznego
Osoby mające w swoich zbiorach takie nazwiska jak Ruchała, Sereyko, Serejko, Roginski, Roginska, Kulągowska Proszę o kontakt e mailowy
tomus24-1981 Profilesemailkomentarz
 jan64 Data: 14.10.2014

Nazwisko(a): NOWAK
Miejsce(a): Dzwierszno , Nowy Dwór k/ Więcborka

W jednej z wyszukiwarek genealogicznych (dziale - małżeństwa) znalazłem zapis o akcie małżeńskim moich pradziadków ANDRZEJA NOWAKA i HELENY LEDA ( wyszukiwarka PoznanProject - Więcbork wpis 11/1890). Kiedyś od rodziny otrzymałem odpis tego dokumentu. Z niego wynika, że Andrzej urodził się w Dzwiersznie Wielkim w 10.11.1863 r. Matka Marianna Nowak a ojca - brak. Chciałbym się więcej coś dowiedzieć o jego rodzicach, czy nazwisko Nowak ma po matce czy po ojcu. Gdzie można dostać jego ewentualny akt nie zgonu lecz urodzenia (np.z Archiwum ?).
Będę naprawdę wdzięczny za każdą informację czy wiadomość Pozdrawiam Janusz.
jan64 Profilesemailkomentarz
 bogszum@gmail.com Data: 11.10.2014

Nazwisko(a): Czepielinda
Miejsce(a): Nowosady lub Duchowlany, okolice Wołkowyska

Poszukuję jakichkolwiek informacji o osobach mających to nazwisko i pochodzących z terenów obecnej Białorusi.
bogszum@gmail.com Profilesemailkomentarz
 barbara1971 Data: 10.10.2014

Nazwisko(a): Nowakowski
Miejsce(a): Twierdza gmina Mościska

Poszukuję akt metrykalnych moich pradziadków Tomasza Nowakowskiego prawdopodobnież ur w Twierdzy i mojej prababci Antoniny Nowakowskiej z domu Gałuszka.
barbara1971 Profilesemailkomentarz
 Gron Data: 06.10.2014

Nazwisko(a): Gron , Rudlicki/a, Borkowska/i
Miejsce(a): Wojsławice, Jeleniów, Odessa, Warszawa,

Z dokumentów jakie posiadam ;Karol Gron i Amelia z Popławskich zamieszkali w Wojsławicach pow.Chełmskiego ziemi Lubelskiej ( lata 18..) ( na tablicy wmurowanej w kościele w Wojsławicach znalazłam nazwiska Józef Gron zm.1865r, Józefa z Ziółkowskich Gronowa zm.1879r.Franciszka Gron zm.1886r. Anna z Gronów Drzewińska zm.w 1868r. - nic o tych osobach nie wiem ).Karol i Amelia mieli trzech synów: Juliana ur.1881r, Aleksandra (Leszka) ur.1889r. Rudolfa (Stanisław) ur.w 1893r. czy jeszcze było inne rodzeństwo ...? ( Karol miał brata Józefa właściciel mająteku (w Piszczacu )czy mieli dzieci ?..
W 1886r.Karol i Amelia z dziećmi przeprowadzili się na Wołyń do miejscowości Sławicie a nast.Mirutuń.Są wzmianki o pobycie w Odessie ,Jarmolinie,Charkowie,Nowej Uszycy .W latach dwudziestych synowie Julian i Aleksander wrócili do Polski. Rudolf pozostał i w latach trzydziestych zamieszkał w Chełmie wywieziony przez NKWD był jeńcem obozu w Ostaszkowie ,zamordowany w Twerze pogrzebany w lesie k.Miednoje.Miał jednego syna Edwarda.( odnalazłam ).
Julian ożenił się z Karoliną Kropielnicką - Korytyńską c. Mateusza i Franciszki był bezdzietny. Aleksander ożenił się z Natalią z Rudlickich i mieli córkę Natalię ( zm.w 1940r.) i syna Karola ur.w 1921r.zm.2012r,który ożenił się ze Stefanią Dembińską c. Jerzego i Jadwigi z d.Borkowskiej. Ma 2 córki Jolantę i Danutę .Jolanta ma syna Leszka ( dwie wnuczki Olgęi Martę ),Danuta ma 2 synów Aleksandra i Jarosława.
Interesuje mnie oczywiście przełom XVIII / XIX i inf.wcześniejsze.Jeśli ktoś posiada informacje o w/w będę bardzo wdzięczna, gdyż to pozwoli mi na uzupełnienie informacji jakie ocalały. Jolanta
Gron Profilesemailkomentarz
 lowczy Data: 05.10.2014

Nazwisko(a): Łyczkowski
Miejsce(a):

Wyszedł kolejny tom popularnego wydania "Herbarz szlachty białoruskiej". Nazwiska na literę W.
http://www.lyczkowski.net/pl/lists/list_3w.html
lowczy ProfilesemailStrona WWWkomentarz

  [1]   następna strona >