Skrypt rysujący mapę Polski na podstawie słownika prof. Rymuta


INSTRUKCJA:
Istnieją dwa źródła danych do tego skryptu. Sa to dwa kolejne wydania słownika pod redakcją profesora Kazimierza Rymuta:
  • dane z pierwszego słownika (stan na początek lat dziewięćdziesiątych) można pobrać ze strony Serwis heraldyczny Ośrodka Dokumentacji Wychodźstwa Polskiego w Pułtusku. W okienko na górze nowo otwartej strony wprowadź interesujące Cię nazwisko i kliknij SZUKAJ. Z tabeli wynikowej wybierz albo same dane z kolumny Rozmieszczenie albo cały wiersz i przekopiuj je do okienka poniżej.

  • Nowa wersja słownika została wydana w wersji elektronicznej i jest dostępna w postaci dysku CD. Mając ten dysk należy otowrzyć właściwy plik pdf, a następnie skopiować z niego informacje dotyczące jednego nazwiska do okienka poniżej. Głowną zaletą nowego wydania jest wieksza dokładność danych (bo na poziomie powiatów - dokładnie: powiatów po reformie administracyjnej z roku 1998) oraz ich aktualność (dane z roku 2002). Poniżej prezentujemy przykładowe dane dla trzech wybranych nazwisk.


Podaj dane o jednym nazwisku


Generuj mapkę dla nazwiska (podaj nazwisko, którego dotyczą dane)


Zestaw kolorów
kolory geograficznej mapy fizycznej
odcienie koloru zielonego
odcienie szarości

Skala (zmiana koloru województwa/powiatu na mapie co określoną wartość)
względna (podział zostanie dokonany na podstawie najwyższej liczby osób w jednym z województw/powiatów)
bezwzględna, wartości co osób (podaj liczbę)

dołącz tabele z danymi (zostaną umieszczone pod mapą)

Poniższe opcje bedą brane pod uwagę tylko dla danych z nowej wersji słownika.

Wybierz płeć
razem
mężczyźni
kobiety

Przykładowe nazwiska


UWAGA: mapa (wraz z tabelami) pokaże się w nowym oknie.Bardzo proszę o wszelkie uwagi zarówno do tej wersji skryptu, jak i życzenia względem jego kolejnych wersji. Proszę je przesyłać mailem na mój adres: admin@genpol.com . Z góry dziękuję za wszystkie maile.

Mapa Polski, wer. 2.0, Jarosław Lech