Tablica genealogiczna
.: Data publikacji 29-Mar-2003 :: Odsłon: 66066 :: Recenzja :: Drukuj aktualną stronę :: Drukuj wszystko:.
Drzewo przodków (zwane po angielsku Pedigree lub Ancestry Chart) to jedna z podstawowych tabel genealogicznych. Za jej pomocą możemy zobrazować wszystkich bezpośrednich przodków dla danej osoby zarówno dla linii po mieczu, jak i po kądzieli. W ten sposób powstaje najbardziej popularna forma przedstawiania informacji genealogicznych: swoiste drzewo z gałęziami rodzinnymi. Ma on jednak oczywiste wady, gdyż nie można na nim przedstawić rodzeństwa (przodków). Tabelę wypełnia się od lewej do prawej co oznacza od znanej osoby czasowo wstecz dopisując jego przodków.

Przygotowałem własny wzorzec drzewa przodków, który różni się od innych podobnych formularzy tym, że nie narzuca jakie informacje o osobie mamy gromadzić, a jakie nie. Formularz ten można znaleźć wśród plików do pobrania
Formularz ten to w zasadzie zbiór prostokątów, w które można wpisać informacje o poszczególnych osobach. Poniżej zamieściłem kilka wyjaśnień, jak z niego korzystać:
  • Na górze strony obok znaku # wpisz numer kolejny arkusza. Staje się on identyfikatorem tej strony.
  • Jeżeli masz informacje o przodkach osoby z czwartego pokolenia, czyli najbardziej skrajnego to założ dla tej osoby nowy arkusz i identyfikator tego formularza wpisz obok danej osoby w ramce w kolumnie "ciag dalszy"
  • Jeżeli dana tablica jest kontynuacją innej tablicy, to wpisz jej numer tuż za "kontynuacja z tablicy #".
  • Jeżeli ktoś podaje Ci informacje, na które nie masz miejsca w formularzu to obok nazwiska albo zdarzenia wpisz w kółeczku numerek i spisz te informacje z tyłu strony.
.: Powrót do działu Arkusze genealogiczne :: Powrót do spisu działów :.